امروز نه !

Breadcrumb Abstract Shape
Breadcrumb Abstract Shape
Breadcrumb Abstract Shape
Breadcrumb Abstract Shape
Breadcrumb Abstract Shape
Breadcrumb Abstract Shape
  • آواتار کاربرآرزو محمدزادگان
  • 08 دی, 1400
  • 0 Comments
  • 3 Secs Read

امروز نه !

امروز نه !

به عنوان یک رهبر کسب و کار می خواهید به بهره وری و بازدهی بیشتری برسید ؟ و یا دوستدار داستان های الهام بخش از اشخاص دیگر هستید ؟ این ها با تلاش در کسب و کار امکان پذیر هستند. برای رسیدن به این دستاورد ها خواندن این متن را که  از کتاب امروز نه تهیه شده است به شما پیشنهاد میکنیم!

نویسنده گان این کتاب اریکا و مایک شولتز هستند که یک زوج خلاق ، رهبران گروه رین یکی از پیشرو ترین شرکت های آموزش در جهان هستند . آنها پدر و مادر پسری به نام ” آری” هستند که او را بزگترین دست آورد زندگی خودشان می دانند .

مشکل قلبی پسر مایک و تریکا ، زندگی آنها را زیر و رو کرد !

مایک و اریکا پس از بچه دار شدن ، زندگی پر مشغله ای داشتند . آن ها یک کسب و کار کوچک و موفق را اداره می کردند. که رفته رفته به یک کسب و کار بزرگ تبدیل می شد . همچنین خانه ای را در کنار دریاچه ای زیبا در ماساچوست را بازسازی کرده بودند. و زندگی فعال اجتماعی نیز داشتند .

تنها آرزوی باقی مانده ی آنها داشتن یک خانواده بود . بنابراین وقتی اریکا باردار شد هر دوی آن ها به وجد آمدند . با این حال در یک جلسه ی سونوگرافی با مشاهده ی نگرانی و اضطراب در چهره ی کادر پزشکی متوجه شدند که یک جای کار اشتباه است . در نهایت مشخص شد که پسر آنها دچار مشکل قلبی است . آن لحظه ناگهان همه چیز در زندگی مایک و اریکا تغییر کرد .

 ” آری” پسر مایک و اریکا دچار سندروم هیپوپلاستیک بود. که بر توانایی قلب او برای گردش خون تاثیر می گذاشت . سندروم هیپوپلاستیک  یک نقص مادرزادی و نادر است. که در آن قسمت سمت چپ قلب به شدت توسعه نیافته باقی می ماند  . ” آری ” در وضعیتی بحرانی به دنیا آمد. و حتی در 7 ماهه ی اول زندگی خود 2 عمل جراحی بزرگ متحمل شد .

آری

او در سال های بعد با وجود مشکلات قلبی عاشق ورزش بود . آری با حرکات بسکتبالی خودش مردم را شگفت زده می کرد. و در 2 سالگی گلف بازی میکرد . بعد از 5 و نیم سالگی مجبور شد 1 سال کامل را در بیمارستان بستری بماند. و البته پدر و مادرش نیز در کنار او بودند .

این فاصله گرفتن اجباری از کسب و کار میتوانست به معنی شکست کامل کسب و کار اریک و مایک باشد. و این اتفاق به معنی از دست رفتن بیمه ی درمانی آن ها بود . تصور کنید که نه تنها مجبورید که یک کسب و کار را از اتاق های بیمارستان اداره کنید ، همچنین مجبورید بخاطر پسر خود که در بیمارستان با بیماریش می جنگد ، این کار را انجام دهید .

اصلا چطور می شود در این حالت کسب و کاری را اداره کرد ؟ با این حال در این دوره و پس از آن اریکا و مایک با تلاش در کسب کار ، شغل خود را باز آفرینی کردند ، 9 دفتر بین المللی تاسیس کردند ، 4 کتاب از جمله یک کتاب پرفروش نوشتند. و در عین حال صاحب 2 فرزند دیگر شدند.

افراد مولد زمان خودشان را بهتر مدیریت می کنند

وقتی فرزندی دارید که زندگیش درخطراست ، واقعا باید قدرهرلحظه را بدانید. و این ویژگی زمانی صادق است که برنامه ی شما به اندازه ی برنامه های اریکا و مایک شلوغ باشد. در واقع آنها از منظر بسیار جدیدی به زمان نگاه کردند . برای آنها زمان TIME به یک مخفف از چهار کلمه تبدیل شد که هر حرف نماینده ی یک موضوع متفاوت بود .

کلمه ی T نماینده ی ارزشمند بودم زمان بود . حرف I نماینده ی سرمایه گذاری .حرف M نماینده ی اجبار و حرفE  نماینده ی زمان خالی بود . هنگامی که شروع به تقسیم کردن شبانه روز خود به این 4 دسته کنید ، یک قدم بزرگ برای تبدیل شدن به یک فرد بسیار مولد برداشتید . افراد بسیار مولد زمان خودشان را بهتر مدیریت می کنند. و شما هم می توانید همانند آنها این کار را انجام دهید .

با استفاده از انگیزه ی درونی برای افزایش بهره وری مشتاقانه تر عمل کنید

اگه به پشت صحنه نمایش های موفقیت برید، متوجه میشید که برای موفقیت در پایان این نمایش ها، هدف ها و عوامل انگیزه ‌دهنده‌ای وجود دارند. در واقع، انگیزه ی ما برای رسیدن به یک خواسته ، بسیار مهم هستند . هدف ها، مهم‌ ترین عامل برای تلاش در کسب وکار و پیدا کردن راه‌ حل‌ها برای رسیدن موفقیت هستند.

تلاش در کسب و کار
عادت بهره وری همانند تعمیر کشتی است، یعنی انجام کار لازم ، فارغ از اینکه زندگی چی به سر ما می آورد

وقتی آری 5 و نیم ساله بود سرانجام پیوند قلب مورد نیاز خود را دریافت کرد ، ولی متاسفانه بدنش آن را پس زد و چندی بعد از دنیا رفت . مایک و اریکا کاملا نا امید و شکست خورده بودند و برای کنار آمدن با این مصیبت تلاش می کردند . آن ها مشکلاتی در خواب داشتن و برخلاف عادات خوبی که برای خود ایجاد کرده بودند ، اکنو در حال غرق شدن در پوچی بودند .

اما در نهایت آن ها مجبور شدند که خودشان را جمع و جور کنند و اجازه دهند که یک نگرش مثبت آن ها را به جلو هدایت کند . به عبارت دیگر آن ها باید کشتی خودشان را تعمییر می کردند .

با شناسایی عادات بد خودتان شروع کنید و عادات خودتان را مهندسی کنید . مقاومت کنید ، تلاش در کسب و کار داشته باشید و به خودتان نه بگویید . برای مایک این به معنای ورزش کردن بود که به او کمک کرد 25 پوند وزن کم کند و دوباره خواب با کیفیتی داشته باشد .

سخن پایانی

اریکا ومایک وقتی که پسرخرد سالشان ” آری ” در حال مبارزه با بیماری قلبی بود ، یاد گرفتند که چگونه می توانند به شدت مولد باشند . هر کسی که می خواهد مولد باشد می تواند از عادات موثری که اریکا و مایک ایجاد کردند یاد گرفته و عادات بد خود را دور بیاندازد . این عادات حول محور انگیزه داشتن ، وسواس در برنامه ی زمانی و تلاش در کسب و کار و انرژی است. نتیجه ی این همه سختی و تجربه ی آن ها کتاب امروز نه بود که خدمت شما ارائه کردیم .

امروز نه !

اریکا و مایک شولتز

آواتار کاربر
آرزو محمدزادگان

مهندس برق ،برنامه نویس وب ، که عاشق اینترنت وکسب‌ وکار های دیجیتال است .

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دلیل بازگشت وجه

X