نقشه راه برنامه نویس وب در سال 2024

Breadcrumb Abstract Shape
Breadcrumb Abstract Shape
Breadcrumb Abstract Shape
Breadcrumb Abstract Shape
Breadcrumb Abstract Shape
Breadcrumb Abstract Shape
 • آواتار کاربرآرزو محمدزادگان
 • 28 بهمن, 1401
 • 0 Comments
 • 2 Mins Read

نقشه راه برنامه نویس وب در سال 2024

برای تبدیل شدن به یک برنامه نویس وب، باید درک درستی از HTML، CSS و جاوا اسکریپت داشته باشید. همچنین توصیه می شود در مورد چارچوب های CSS و CSS بیاموزید. توسعه این مهارت های اساسی توسعه وب به شما پایه و منطق برقراری ارتباط با زبان های برنامه نویسی را می دهد.

نحوه تبدیل شدن به یکبرنامه نویس وب در پنج مرحله:

 1. اصول توسعه وب را بیاموزید
 2. یک تخصص توسعه را انتخاب کنید
 3. زبان های برنامه نویسی کلیدی برای برنامه نویس وب را بیاموزید
 4. روی پروژه هایی کار کنید تا مهارت های توسعه دهنده وب خود را توسعه دهید
 5. یک نمونه کار توسعه وب بسازید

1. اصول توسعه وب را بیاموزید

بهترین قدم اول برای تبدیل شدن به یک توسعه دهنده وب، شروع یادگیری اصول توسعه وب، از جمله درک HTML (زبان نشانه گذاری فرامتن)، CSS (برگ های سبک آبشاری) و جاوا اسکریپت است.

بسیاری از توسعه دهندگان وب مشتاق اکنون از بوت کمپ های کدنویسی برای ردیابی سریع فرآیند یادگیری استفاده می کنند. بوت کمپ های برنامه نویسی به دلیل کوتاه بودن، همه جانبه بودن و تمرکز بر نتایج و اشتغال رونق یافته اند – هدف آنها توسعه مهارت های آماده کار تا حد امکان کارآمد است و آنها را به سرمایه گذاری فزاینده ای ارزشمند برای یک توسعه دهنده وب بالقوه تبدیل می کند. به گفته سایت کار Indeed، از هر پنج شرکت در ایالات متحده، چهار شرکت فارغ التحصیل از یک بوت کمپ برنامه نویسی استخدام کرده اند.

در واقع، مزایای عملی بوت کمپ‌های کدنویسی با گذشت زمان آشکارتر می‌شوند. برای یک چیز، زمینه توسعه وب به طور طبیعی افراد را از همه رشته‌های دیگر جذب می‌کند، بسیاری از آن‌ها در میانه‌ی شغلی خود جابه‌جا می‌شوند – افرادی که یک مسیر روشن و کارآمد برای گسترش مهارت‌ها برایشان اولویت اصلی است. علاوه بر این، کارفرمایان به طور فزاینده‌ای به مهارت‌ها و تجربه‌ها به آموزش اهمیت می‌دهند و هرکسی را که می‌تواند توانایی‌های خود را ثابت کند در شرایط برابر با توسعه‌دهندگان دارای مدرک دانشگاهی قرار می‌دهد.

 

باید متعهد به یادگیری مداوم باشند تا از تغییرات در توسعه وب و زبان های برنامه نویسی، ابزارها و روندها مطلع باشند.

در 12 هفته

یک وبمستر دلاری شوید

2. یک تخصص توسعه را انتخاب کنید

همانطور که به رشد مهارت های خود ادامه می دهید، باید یک حوزه تخصصی را انتخاب کنید. اما انواع توسعه وب چیست؟ همه توسعه دهندگان وب به سه نوع اصلی طبقه بندی می شوند:

 • توسعه دهنده Front-End.  یک توسعه دهنده Front-End در سمت مشتری توسعه وب کار می کند، یعنی هر بخشی از سایت یا برنامه که کاربران با آن تعامل دارند. این می تواند شامل طرح، طراحی سایت و نحوه تعامل کاربران با آن باشد.
 • توسعه دهنده Back-End.  یک توسعه دهنده Back-End در سمت سرور توسعه وب کار می کند. این بر نحوه عملکرد یک سایت متمرکز است و می تواند شامل پایگاه های داده، سرورها، شبکه ها و میزبانی و موارد دیگر باشد.
 • توسعه دهنده تمام پشته.  یک برنامه نویس Full-Stack با توسعه جلویی و پشتیبان آشنایی دارد و با هر دو طرف وب سایت کار می کند.
 •  

3. زبان های برنامه نویسی کلیدی برای توسعه وب را بیاموزید

حوزه تمرکز شما هر چه که باشد، باید کدنویسی را یاد بگیرید و بدانید که چگونه از تعداد انگشت شماری از زبان های برنامه نویسی مختلف برای توسعه وب و طراحی وب استفاده کنید. بنابراین، رایج ترین زبان های برنامه نویسی کدامند؟

سه خانواده از زبان های برنامه نویسی ابزارهای اساسی درگیر در تقریباً تمام جنبه های توسعه وب را تشکیل می دهند:

 • HTML (زبان نشانه گذاری فرامتن)
 • CSS (برگ‌های سبک آبشاری)
 • جاوا اسکریپت

البته، این لیست ادامه دارد – اینها تازه شروع هستند. در واقع، توسعه وب زمینه بسیار متنوع و متنوعی است که لیست تمام وظایفی که می تواند شامل شود (و همه زبان های کدنویسی و زبان های نشانه گذاری که ممکن است برای انجام آنها استفاده کنید) برای جا دادن در این فضا بسیار طولانی است. خوشبختانه، به‌عنوان یک متخصص، می‌توانید مواردی را پیدا کرده و روی آن‌هایی تمرکز کنید که برای شما بهترین کار را دارند.

4. پروژه هایی بسازید تا مهارت های توسعه دهنده وب خود را توسعه دهید

با درک اصول اولیه در HTML، CSS، و جاوا اسکریپت، و پایه ای از مهارت های برنامه نویسی، شما آماده شروع ساخت هستید. همانطور که می روید، با استفاده از مجموعه ای از مهارت های توسعه دهنده وب در حال رشد تجربه کسب خواهید کرد. برخی از اینها مهارت‌های فنی یا مهارت‌های «سخت» هستند، مانند برنامه‌نویسی در SQL یا Python، استفاده از کتابخانه توابع jQuery برای برنامه‌نویسی کارآمدتر، یا استفاده از ابزارهایی مانند Git برای کنترل نسخه. بهترین راه برای بهبود این مهارت‌های توسعه وب این است که به سادگی شروع به کار کردن کنید – هر چه بیشتر از آنها استفاده کنید، بهتر خواهید بود.

همچنین تعدادی مهارت در طراحی وب وجود دارد که برای توسعه دهندگان وب مفید است، با درک اینکه طراحی واکنش گرا شاید مهم ترین آنها باشد. در حالی که برنامه نویسان وب معمولاً وظیفه طراحی کلی سایت را بر عهده ندارند، این یک مزیت برای توسعه دهندگان است که درک کاملی از اصول طراحی رایج داشته باشند. به ویژه توسعه دهندگان Front-End، صفحه هایی را که کاربران با آنها تعامل دارند برنامه ریزی می کنند – و با درک خوب طراحی کاربر محور می توانند بسیار موفق تر باشند.

5. یک نمونه کار توسعه وب بسازید

یک نمونه کار جذاب توسعه دهنده وب که قوی ترین مهارت های شما را نشان می دهد بهترین ابزار شما هنگام درخواست برای مشاغل توسعه وب است. سه چیز وجود دارد که باید در هنگام ساختن یک نمونه کار که از همه چیز متمایز است، در نظر داشته باشید.

اول، نمونه کارها توسعه دهنده وب شما باید شامل مجموعه متنوعی از کارهای توسعه وب باشد. شما نمی خواهید از هر پروژه ای که تا به حال روی آن کار کرده اید استفاده کنید – نمونه کارهای حرفه ای شما باید یک حلقه برجسته باشد که نه تنها بهترین کار شما را نشان می دهد، بلکه تطبیق پذیری شما را نیز نشان می دهد. شما می خواهید انتخابی باشید و بهترین کار خود را برجسته کنید، اما انتخاب شما باید به اندازه کافی متنوع باشد که درک کاملی از عناصر مختلف موقعیت را نشان دهد. هنگام درخواست مشاغل توسعه دهنده وب، کمی در مورد شرکت و نقشی که می خواهید ایفا کنید تحقیق کنید – سپس نمونه کارها را حتی بیشتر اصلاح کنید، نمونه های نامرتبط را ویرایش کنید و مرتبط ترین کار خود را برجسته کنید.

دوم، به این فکر کنید که چه چیزی شما و کارتان را منحصر به فرد می کند. بر مهارت‌های توسعه وب که بیشتر شما را متمایز می‌کنند – نه تنها در کارهایی که در نمونه کار خود قرار می‌دهید، بلکه در نحوه ارائه خود نمونه کارها تأکید کنید. به عنوان مثال، اگر برای نقش‌های مرتبط با طراحی درخواست می‌دهید، وب‌سایت نمونه کار شما باید جلوه‌ای محکم داشته باشد – یک تجربه کاربری عالی با رابط کاربری زیبا. و اگر برای نقش توسعه دهنده وب درخواست می دهید، اطمینان حاصل کنید که نمونه کارها شما در یک سایت بی عیب نمایش داده می شود. این بدان معناست که هیچ کد نامرتبی وجود ندارد.

سوم، روند خود را نشان دهید. کارفرمایان فقط به کیفیت کاری که تولید می کنید توجه نمی کنند، بلکه به نحوه برخورد شما با مشکلات نیز توجه می کنند. نترسید که هر مثال را به عنوان یک مطالعه موردی تنظیم کنید، و روایتی از فرآیند فکری خود و مشکلی که در تلاش برای حل آن با پروژه بودید ارائه دهید. نشان دادن پیشینه در مورد نحوه ایجاد پروژه های شما به استخدام کنندگان و مدیران استخدام کمک می کند تا کار شما را درک کنند و چیزی بیش از یک قطعه مستقل بیان کنند. این همچنین یک فرصت عالی برای نشان دادن مهارت های ارتباطی شما – بخش مهمی از برتری در یک موقعیت است.

آیا توسعه وب یک زمینه در حال رشد است؟

بله، زمینه توسعه وب در حال رونق است. بیش از 1.3 میلیون شغل توسعه‌دهنده در آمریکای شمالی موجود است و بیش از 47000 شغل توسعه جدید در دو سال گذشته ایجاد شده است که انتظار می‌رود بازار در 5 سال آینده 15 درصد بیشتر رشد کند. به این دلایل، Mondo «توسعه‌دهنده وب» را پرتقاضاترین عنوان شغلی در فناوری و یکی از پردرآمدترین شغل‌های آن یافت.

حقوق یک توسعه دهنده وب چقدر است؟

بر اساس سایت کار Indeed، متوسط ​​حقوق برای توسعه دهندگان وب در ایالات متحده 71531 دلار است و توسعه دهندگان ارشد وب به طور متوسط ​​95325 دلار هستند. این امر توسعه وب را به یکی از پرسودترین مشاغلی تبدیل می کند که نیازی به مدرک ندارد.

چگونه می توانم سریع توسعه دهنده وب شوم؟

بوت‌کمپ‌های کدنویسی به یک گزینه محبوب برای توسعه‌دهندگان مشتاق وب تبدیل شده‌اند، زیرا تجربه یادگیری عملی و فرصتی برای توسعه مهارت‌های آماده کار – در کمتر از 12 هفته فراهم می‌کنند.

به طور سنتی، بسیاری از توسعه دهندگان وب با تحصیلات عالی در مهندسی نرم افزار، علوم کامپیوتر یا زمینه های مرتبط شروع کرده اند. با این حال، این امکان نیز وجود دارد که از یک صنعت کاملاً متفاوت بیایید. در واقع، تعداد فزاینده‌ای از متخصصان بعداً در حرفه خود گام‌هایی برمی‌دارند تا پیشرفت را از ابتدا با خودآموختن یا دنبال کردن دیپلم با یک بوت کمپ برنامه‌نویسی بیاموزند. در واقع، نظرسنجی مهارت های دیجیتال BrainStation نشان داد که 55 درصد از پاسخ دهندگان توسعه کار خود را در زمینه دیگری شروع کرده اند و 58 درصد تنها به مدت پنج سال یا کمتر برنامه نویسی کرده اند.

برای تبدیل شدن به یک توسعه دهنده وب چه چیزی لازم است؟

در اینجا مواردی وجود دارد که برای تبدیل شدن به یک توسعه دهنده وب باید یاد بگیرید:

 • مبانی:  توسعه دهندگان وب وب سایت ایجاد می کنند، بنابراین برای تبدیل شدن به یک توسعه دهنده وب، باید درک جامعی از نحوه کار وب ایجاد کنید. این امر دانش شما را در زمینه HTML و CSS عمیق تر می کند تا صفحات وب استاتیک پیشرفته تری را با استفاده از چارچوب هایی مانند Flexbox بسازید و سبک کنید. همچنین به شما کمک می کند تا شیوه های حل مسئله و منطق را برای درک مفاهیم برنامه نویسی پیشرفته ایجاد کنید.
 • اصول برنامه نویسی:  دانش اساسی برنامه نویسی کامپیوتر، جاوا اسکریپت و برنامه نویسی شی گرا باید نقطه شروعی برای توسعه دهندگان وب مشتاق باشد، زیرا توانایی شما در نوشتن و ساخت اجزا را بهبود می بخشد.
 • فریم‌ورک‌های فرانت‌اند:  برای توسعه‌دهندگان وب مشتاق یادگیری نحوه استفاده از React، یک چارچوب جاوا اسکریپت، برای ساخت صفحات وب پیچیده و پویا و رابط‌های کاربری در سطح حرفه‌ای مهم است.
 • وب سرورها:  برای تبدیل شدن به یک توسعه دهنده وب، باید بدانید که چگونه با استفاده از یک چارچوب مدرن بک‌اند سرور بسازید و چگونه APIهای سفارشی ایجاد کنید و وب‌سایت‌ها و فایل‌های ثابت را ارائه دهید.
 • برنامه نویسی سمت سرور:  برای توسعه دهندگان وب مهم است که درک درستی از موتورهای رندر سمت سرور و الگوسازی داشته باشند، که برای ایجاد قالب های صفحه خالی پر از داده های پویا، مانند یک سری صفحات محصول برای یک فروشگاه تجارت الکترونیک استفاده می شود.
 • پایگاه های داده:  توسعه دهندگان وب مشتاق همچنین باید مفاهیم اصلی در مورد داده ها را درک کنند و یاد بگیرند که چگونه پایگاه های داده و داده ها را در یک وب سرور مدیریت کنند.

مانند سایر زمینه های فناوری، شبکه سازی و ادامه یادگیری برای توسعه دهندگان وب مهم است، زیرا زبان ها و تکنیک های برنامه نویسی به طور مکرر تغییر می کنند. به غیر از برنامه نویسی بوت کمپ، دوره های توسعه وب ، بحث های پنل، و کارگاه ها، می توانید با مشارکت در یک منبع باز مشترک، مانند GitHub یا Bootstrap، به روز بمانید.

و البته، برای تبدیل شدن به یک توسعه دهنده وب، به مجموعه ای از پروژه های تکمیل شده برای جستجوی شغل خود نیاز دارید. صرف نظر از علایق خاص شما، مهم است که تطبیق پذیری خود را به نمایش بگذارید تا اطمینان حاصل شود که مشتریان صنایع مختلف از توانایی های شما درک می کنند.

چند زبان برنامه نویسی را باید بدانم؟

یک سوال ساده با پاسخی پیچیده. این پیچیده است زیرا، مانند بسیاری از چیزهای زندگی، به چندین متغیر بستگی دارد. آیا شما یک توسعه دهنده وب مبتدی هستید یا یک حرفه ای؟ روی چه نوع پروژه هایی کار می کنید یا می خواهید روی آنها کار کنید؟ و آینده چه چیزی در انتظار شماست؟

اگر شما یک توسعه دهنده وب جدید هستید، منطقی است که با اصول اولیه شروع کنید – اما از طرف دیگر، مقدار مشخصی از تخصص می تواند شما را از رقبای خود متمایز کند. در نهایت، راه حل این است که تعیین کنید کدام زبان ها در رشته شما مفید هستند، با درجه تخصصی که برای شما مناسب است، و به جای اینکه از آن خارج شوند، محبوبیت بیشتری پیدا می کنند.

برای دستیابی به این روندها، BrainStation یک نظرسنجی از چشم انداز دیجیتال فعلی انجام داد. بر اساس پاسخ‌های هزاران پاسخ‌دهنده حرفه‌ای، ما یک مرور کلی برای کمک به شما برای راهنمایی به سمت زبان برنامه‌نویسی که باید اکنون شروع به یادگیری کنید، گردآوری کرده‌ایم.

هر چه زبان های برنامه نویسی بیشتر بدانید، بهتر است

اگر یک توسعه دهنده وب هستید، از این واقعیت که در یک صنعت در حال رشد هستید، خیالتان راحت باشد. بر اساس گزارش دفتر کار ایالات متحده، انتظار می رود بازار توسعه دهندگان وب تا سال 2026 15 درصد دیگر رشد کند. به دلیل این رشد سریع، این رشته شاهد هجوم استعدادهای نسبتاً جدید بوده است. 58 درصد از پاسخ دهندگان نظرسنجی ما گفتند که پنج سال یا کمتر در زمینه توسعه کار کرده اند.

نظرسنجی ما همچنین نشان داد که هر چه توسعه‌دهندگان وب تجربه بیشتری داشته باشند، احتمال بیشتری دارد که در توسعه فول استک کار کنند و دامنه تخصص‌هایشان گسترده‌تر می‌شود. نکته اولیه: برای اینکه یک توسعه دهنده وب در حرفه خود به جلو حرکت کند، ادامه یادگیری زبان های جدید و تخصصی تر بسیار مهم است – که از قضا باعث می شود آنها تخصصی تر شوند و بهتر بتوانند با تیم هایی که در مراحل بیشتری کار می کنند همکاری کنند یا مدیریت کنند. طیف وسیعی از پروژه ها

محبوب ترین زبان های برنامه نویسی

پارادوکس دیگر: وقتی صحبت از زبان ها می شود، تقریباً در همه جا تعداد کمی ظاهر می شود – و با این حال دم بلند زبان های بسیار تخصصی و باطنی به همان اندازه مهم است.

در پاسخ به این سوال که در حال حاضر از کدام زبان های برنامه نویسی استفاده می کنند، پاسخ دهندگان اکثرا به جاوا اسکریپت (80 درصد)، با SQL (47 درصد)، پایتون (35 درصد) و جاوا (27 درصد) اشاره کردند. این اصول را در نظر بگیرید: اگر شما یک توسعه دهنده وب هستید، یک یا چند مورد از اینها یک ضرورت مجازی است، صرف نظر از حوزه تخصص شما.

پاسخ دهندگان همچنین جاوا اسکریپت و پایتون را به عنوان لذت‌بخش‌ترین زبان‌ها برای کار معرفی کردند، که نه تنها محبوبیت آنها را توضیح می‌دهد، بلکه نشان می‌دهد که محبوبیت آنها در آینده به طور منطقی تضمین می‌شود.

قابل توجه ترین، حتی با وجود فهرستی از حداقل 17 زبان برنامه نویسی برای انتخاب، 33 درصد از پاسخ دهندگان “سایر” را علامت زدند که آن را به سومین پاسخ رایج تبدیل کرد و ثابت کرد که اگرچه صنعت ممکن است موارد مورد علاقه خود را داشته باشد، اما هنوز تعداد زیادی از آنها وجود دارد. تقاضا برای زبان های مبهم تر

سریع ترین زبان ها در حال رشد

با ظهور برنامه های جدید، باید انتظار داشته باشیم که لیست زبان های پرکاربرد تغییر کند. اکثریت بزرگی از پاسخ دهندگان (78 درصد) در پاسخ به این سوال که چه چیزی بیشترین تأثیر را بر صنعت آنها طی 5 تا 10 سال آینده خواهد داشت، هوش مصنوعی و زیرمجموعه یادگیری ماشینی آن را به عنوان بزرگترین فرصت برای رشد انتخاب کردند.

روندهای دیگری که آنها پیش بینی می کنند: اینترنت اشیا (54 درصد)، واقعیت افزوده (53 درصد) و بلاک چین (41 درصد). اما در حالی که آن‌ها پیش‌بینی می‌کنند این فناوری‌ها شهرت پیدا کنند، تنها تعداد کمی از توسعه‌دهندگان مستقیماً با آن‌ها کار کرده‌اند – 83 درصد از پاسخ‌دهندگان هنوز روی پلتفرم‌های هوش مصنوعی یا فناوری بلاک چین کار نکرده‌اند و 80 درصد هیچ تجربه‌ای با دستگاه‌های IoT ندارند.

در واقع، فناوری بلاک چین هنوز آنقدر جدید است که پاسخ دهندگان سطح متوسط ​​به احتمال زیاد تجربه کار با آن را نسبت به توسعه دهندگان سطح ارشد دارند – اما این هنوز تنها یک نفر از چهار بود. این ارقام نشان می‌دهد که فناوری بلاک چین حوزه‌ای است که مبتدیان باید برای بهبود شانس پیشرفت خود به آن توجه کنند – و توسعه‌دهندگان ارشد باید یاد بگیرند که از مرتبط بودنشان اطمینان حاصل کنند.

یک توسعه دهنده وب جدید چه زبان هایی را باید بیاموزد؟

با توجه به “پنج بزرگ” که انتظار می رود رشد در آنها اتفاق بیفتد – هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی، اینترنت اشیا، AR و بلاک چین – چه زبان هایی را باید یاد بگیرید؟ در حالی که پاسخ تا حدی بستگی به این دارد که کدام یک از این پنج حوزه را انتخاب می کنید که روی آن تمرکز کنید، همان سه نام بارها و بارها مطرح می شوند: C++، Java و Python.

در هر یک از غلظت های فوق الذکر، علاوه بر این سه زبان، زبان های بیشتری ظاهر می شوند. در Blockchain: Ruby and Solidity. در IoT: C، JavaScript و PHP. در هوش مصنوعی و یادگیری ماشین: R، Lisp، و Prolog. و در AR: C#، JavaScript و Swift. اما در هر مورد، C++، جاوا و پایتون جزو پیشتازان هستند.

این‌ها زبان‌هایی هستند که امروزه مردم برای کار در زمینه‌هایی که به‌عنوان در حال رشدترین زمینه‌های توسعه شناسایی کرده‌اند، استفاده می‌کنند. فردا چطور؟ هیچ راه مطمئنی برای پیش‌بینی آینده وجود ندارد، اما می‌توانیم ببینیم کدام زبان‌ها سریع‌ترین رشد را دارند. یکی از راه‌های انجام این کار، مقایسه عبارت‌های جستجو است – یک پروکسی برای اندازه‌گیری زبان‌هایی که مردم در حال حاضر یاد می‌گیرند. در Github، مجموعه‌ای از عبارت‌های جستجو نشان می‌دهد که زبان‌هایی که سریع‌ترین رشد را دارند، نسبتاً جدید هستند – همانطور که انتظار دارید.

در سال 2018، کاتلین سازگار با جاوا سریع‌ترین رشد را نسبت به سال گذشته، بیش از دو برابر کرد. زبان پیکربندی HashiCorp (HCL) برای زیرساخت ابری، زبان جاوا اسکریپت Superset TypeScript، چارچوب اتوماسیون مایکروسافت PowerShell، و زبان برنامه نویسی سیستم Rust، پنج مورد برتر را تکمیل می کنند.

اما نه چندان دور، در جایگاه هشتم، پایتون قرار دارد. علیرغم محبوبیت، پایتون همچنان موفق شد 50 درصد رشد سال به سال را افزایش دهد – نشانه ای از یک جوگرنوت واقعی در حال افزایش است.

مهارت های توسعه وب

اگرچه برای تبدیل شدن به یک توسعه دهنده وب، مهارت های مختلفی مورد نیاز است، اما دانستن نحوه کدنویسی احتمالاً در بالای لیست مهم ترین مهارت های توسعه وب قرار دارد. از آنجایی که هسته کار توسعه وب شامل نوشتن کد است، توسعه دهندگان وب باید مهارت های برنامه نویسی پیشرفته داشته باشند و به تعدادی از زبان های برنامه نویسی و کتابخانه ها مسلط باشند.

بر اساس نظرسنجی مهارت‌های دیجیتال BrainStation اخیر، جاوا اسکریپت پرکاربردترین زبان است که 75 درصد از پاسخ‌دهندگان به آن اشاره کرده‌اند. پس از آن SQL با 47 درصد قرار گرفت. با این حال، 86 درصد، از Git برای کنترل نسخه استفاده می کنند.

مهارت های مورد نیاز برای یک توسعه دهنده وب

اگرچه توسعه‌دهندگان وب به ترکیبی از آموزش، مهارت‌های نرم و مهارت‌های فنی نیاز دارند، اما در نهایت یک وظیفه اصلی نوشتن کد است و این بدان معناست که هر توسعه‌دهنده وب باید مهارت‌های برنامه‌نویسی پیشرفته با دانش کامل از هر تعداد زبان برنامه‌نویسی و کتابخانه داشته باشد.

حتی اگر وظایف خاص بر حسب شغل متفاوت باشد، همه توسعه دهندگان وب باید درک کاملی از زبان های برنامه نویسی از جمله CSS، HTML (زبان نشانه گذاری هایپرمتن) و جاوا اسکریپت داشته باشند. اگر تجربه کمی در نوشتن کد دارید یا فقط با یک زبان برنامه نویسی کار کرده اید، ممکن است شرکت در یک بوت کمپ برنامه نویسی یا جستجوی دوره های آنلاین رایگان و منابع دیگر را در نظر بگیرید که مراحلی را که می توانید برای مهارت بیشتر بردارید برجسته کنید.

همچنین مهارت‌های بک‌اند یا فرانت‌اند خاصی وجود دارد که همه توسعه‌دهندگان وب بدون توجه به جایی که تمایل به کار دارند باید از آن برخوردار باشند. برای مثال، داشتن تجربه پایگاه داده، امنیت سایبری یا SQL برای شخصی که فقط در قسمت جلویی کار می کند مفید است.

مهارت های توسعه دهنده وب فنی

طیف وسیعی از مهارت های فنی یا “مهارت های سخت” برای توسعه وب مورد نیاز است.

اول، مهم است که توسعه دهندگان وب با زبان های برنامه نویسی زیر تجربه ایجاد کنند:

 • HTML و CSS . زبان نشانه گذاری فرامتن (HTML) و برگه های سبک آبشاری (CSS) پایه و اساس دانش هر توسعه دهنده وب است. HTML زبان نشانه گذاری استانداردی است که برای ایجاد صفحات وب استفاده می شود، در حالی که CSS به شما امکان می دهد ظاهر صفحه وب را با چیزهایی مانند رنگ ها و فونت ها برنامه ریزی کنید.  یادگیری HTML و CSS  برای هر تعداد از نقش های شغلی بسیار مهم است، با توجه به اینکه HTML و CSS در کنار هم بلوک های سازنده برای توسعه وب هستند.
 • جاوا اسکریپت که اغلب به اختصار JS نامیده می شود، یک زبان برنامه نویسی مهم است که عملکرد وب سایت را هم در قسمت جلویی و هم در بک اند امکان پذیر می کند.
 • زبان پرس و جو ساختاریافته (SQL)  یک زبان برنامه نویسی است که برای مدیریت، پرس و جو و دستکاری داده های ذخیره شده در پایگاه داده طراحی شده است.
 • پایتون  یک زبان برنامه نویسی شی گرا است.  یادگیری پایتون  برای بسیاری از کاربردهای علم داده، از جمله یادگیری ماشین، مهم است.
 • جی کوئری یک کتابخانه JS که با ارائه کتابخانه ای از وظایف رایج در قالب فشرده و تک خطی به کارایی برنامه نویسی جاوا اسکریپت کمک می کند.

فراتر از زبان های برنامه نویسی و کتابخانه ها، راحت شدن با ابزارهای رایج مانند Git یا سایر نرم افزارهای کنترل نسخه، مهارتی است که هر توسعه دهنده وب با تجربه باید داشته باشد. کنترل نسخه روشی برای ردیابی نسخه های مختلف کد است تا اطمینان حاصل شود که می توانید در هر زمان به آن دسترسی داشته باشید یا آن را بازیابی کنید.

همچنین تعدادی از مهارت‌های طراحی وجود دارد که برای یک توسعه‌دهنده وب موفق مفید است که درک طراحی واکنش‌گرا شاید مهم‌ترین آنها باشد. طراحی ریسپانسیو روشی از طراحی وب است که تضمین می کند وب سایت به اندازه صفحه نمایش یا پلتفرم مورد استفاده برای مشاهده محتوا پاسخ می دهد. با توجه به اینکه بیش از 52 درصد از ترافیک وب جهانی از تلفن های همراه، 43 درصد از دسکتاپ و بقیه از تبلت ها می آید، اندازه صفحه نمایش مورد استفاده برای مشاهده وب سایت ها بسیار متنوع است. برای اطمینان از اینکه تجربه در همه پلتفرم‌ها و اندازه‌های صفحه نمایش یکپارچه است، توسعه‌دهندگان باید به طراحی واکنش‌گرا مسلط باشند.

در حالی که برنامه نویسان وب معمولاً وظیفه طراحی کلی سایت را ندارند (این کار یک طراح وب است)، این یک مزیت برای توسعه دهندگان است که درک کاملی از اصول طراحی رایج (از جمله طراحی تجربه کاربر و طراحی رابط کاربری) داشته باشند. برنامه‌نویس‌های Front-End، به‌ویژه، صفحه‌هایی را برنامه‌ریزی می‌کنند که کاربران با آن‌ها تعامل دارند – آنها می‌توانند با درک خوبی از طراحی کاربر محور بسیار موفق‌تر باشند. با توجه به اینکه سئو به‌عنوان بخش مهمی از استراتژی کلی بسیاری از شرکت‌ها مطرح می‌شود، همچنین شما را به یک توسعه‌دهنده وب بهتر تبدیل می‌کند تا بفهمد سازمان‌دهی، معماری و سرعت سایت چگونه به تلاش‌های کلی سئو کمک می‌کند یا به آنها آسیب می‌زند.

مهارت های توسعه دهنده وب نرم

از آنجایی که توسعه دهندگان وب باید با تیم های متنوع کار کنند، تعدادی “مهارت های نرم” نیز وجود دارد که توسعه آنها مهم است. در اینجا برخی از مهم ترین مهارت های نرم افزاری برای توسعه دهندگان وب آورده شده است:

 • ارتباط . از طراحی، بازاریابی، تا مدیریت، توسعه دهندگان وب در ارتباط با مجموعه ای از بخش ها برای ایجاد محصولات و خدمات هستند. ارتباط موثر و مهارت های بین فردی برای ادامه مسیر و تکمیل پروژه ها ضروری است. و برای یک توسعه دهنده وب آزاد، مهارت های ارتباطی نوشتاری از اهمیت بیشتری برخوردار است.
 • حل مسئله . از آنجایی که بخشی از روز هر برنامه‌نویس شامل اشکال‌زدایی و تعمیر و نگهداری است، مهارت‌های حل مسئله در فهرست الزامات قرار دارند. توسعه دهندگان وب با تفکر انتقادی و یافتن راه حل ها و راه حل های خلاقانه در جایی که دیگران شکست خورده اند، امرار معاش می کنند. آنها همچنین باید در صورت لزوم به طور مستقل کار کنند.
 • مدیریت زمان . توسعه دهندگان وب معمولاً در فرآیند توسعه وب چندین پروژه کوتاه مدت و بلندمدت وظیفه دارند و باید بدانند که چگونه وظایف را اولویت بندی کنند و زمان تا اتمام را به دقت بسنجند. داشتن مهارت های عالی مدیریت زمان نیز کار با تیم های بزرگ را آسان تر می کند و در نتیجه تحویل به موقع پروژه می شود.
 • مهارت های تحلیلی.  توسعه دهندگان وب خوب، حل کننده مشکلات هستند، و توانایی کار کردن به عقب از طریق پروژه برای شناسایی مناطق برای بهبود، کلیدی است. داشتن یک سر برای داده ها نیز مفید است.

چه چیزی یک توسعه دهنده وب خوب را می سازد؟

بر اساس نظرسنجی مهارت های دیجیتال BrainStation، 50 درصد از مدیران می گویند که بیشترین استخدام را در توسعه انجام خواهند داد. با این حال، جالب است که پاسخ دهندگان ما توسعه را سخت ترین زمینه برای استخدام می دانند و با افزایش تقاضا برای این مهارت ها، چالش برانگیزتر می شود.

شرکت ها باید به دنبال چه چیزی باشند؟ و چگونه توسعه دهندگان مشتاق می توانند در هنگام ورود به بازار متمایز شوند؟

برای شروع، تعریف زیر را در نظر بگیرید، که تصویری کامل از یک توسعه دهنده خوب ارائه می دهد:

کد کاری را می نویسد که صحت آن را در زمان اختصاص داده شده، با پیروی از بهترین شیوه های پذیرفته شده، به گونه ای می نویسد که به راحتی قابل حفظ و ارتقا باشد، با همکاری تیم خود، و به طور مداوم دانش و مهارت های خود را در طول حرفه خود بهبود می بخشد. ”

بیایید نگاهی دقیق تر به این ایده ها بیندازیم تا ببینیم چه چیزی یک توسعه دهنده خوب را می سازد.

یک توسعه دهنده وب خوب باید:

کد کار را بنویسید

کامپیوترها ماشین های دیجیتالی بسیار دقیقی هستند. کوچکترین انحراف از آنچه یک کامپیوتر انتظار دارد به این معنی است که کد کامپایل نمی شود، اجرا نمی شود و یا خراب می شود. تمام هدف برنامه نویسی و ساختن نرم افزار نوشتن کدهایی است که کامپیوتر با موفقیت پردازش می کند و نتیجه دلخواه را ایجاد می کند. به عبارت دیگر، یک توسعه دهنده وب خوب باید کدی بنویسد که کار کند.

او به جزئیات دقت دارد و دائماً در حال اسکن کد برای هر چیزی است که «خاموش» به نظر می رسد. آنها کد تمیزی می نویسند که ساختار خوبی دارد و از ابزارهایی برای شناسایی خطاهای احتمالی قبل از اجرای کد استفاده می کند.

کدی بنویسید که درست کار کند

فقط به این دلیل که کد کار می کند، به این معنی نیست که درست کار می کند. کارکردن کد تنها اولین مانع است.

کدی که به درستی کار نمی کند به اندازه کدی که اصلا کار نمی کند بی فایده است و به طور بالقوه خطرناک تر است. نتایج اشتباه می تواند عواقبی داشته باشد، از مزاحمت های معمولی (و گاهی اوقات طنزآمیز) UI که کاربران نهایی را ناامید می کند و مانع از بهره وری آنها می شود – تا فاجعه بار با از دست دادن زندگی یا درآمد کسب و کار.

همه خطاهای نادیده گرفته شده توسط Developers باعث خرابی برنامه، خرابی سیستم، خرابی داده ها، نقض امنیت یا دور زدن کاربرانی می شود که انتظار قابلیت اطمینان را دارند. رفع این خطاها با پیدا کردن راه خود در تولید و کشف توسط کاربران نهایی به طور فزاینده ای گران می شوند. همانطور که ساختارهای فیزیکی نیاز به آزمایش کامل دارند تا اطمینان حاصل شود که “در حد کد” هستند، نرم افزار نیز به همان استانداردهای دقیق نیاز دارد.

بنابراین، یک توسعه‌دهنده خوب، یک ذهنیت آزمایش محور را اتخاذ می‌کند، به طور فعال تمام سناریوهایی را که ممکن است خطاها رخ دهد، نحوه رسیدگی به آنها و نوشتن تست‌هایی که صحت کد را ثابت می‌کنند، تصور می‌کند.

به جدول زمانی و ضرب الاجل احترام بگذارید

رایانه ها نوید کارایی و بهره وری را نشان می دهند. آنها به کاربران اجازه می دهند تا کارهای بیشتری را انجام دهند و درک کنند. توسعه دهندگان وب در این دنیای پرشتاب با استفاده از رایانه کار می کنند تا این بهره وری و کارایی را به واقعیت تبدیل کنند.

یک عارضه جانبی این دنیا این است که انتظار داشته باشید همه چیز را اکنون انجام دهید. این فشار از سوی مدیران، مشتریان، کاربران و فضای کسب و کار که ابتدا وارد بازار می شود، می آید. این می تواند فشار زیادی ایجاد کند و توسعه دهندگان نرم افزار فقط انسان هستند.

تخمین زمان در پروژه ها کار دشواری است، زیرا مشکلات ناشناخته و غیرمنتظره زیادی هنگام ساختن نرم افزارهای پیچیده پیش می آید. همیشه وسوسه دست کم گرفتن و نادیده گرفتن جزئیات واقعی مورد نیاز برای انجام وظایف وجود دارد. با این حال، دست کم گرفتن زمان تحویل خطرناک است، ایجاد استرس و فرسودگی شغلی، فشار برای کوتاه کردن گوشه ها، و احساسات منفی از سوی همه ذینفعان پروژه.

مهم است که تمام جزئیات ممکن برای یک پروژه را شناسایی کنید، دیدگاهی واقع بینانه از میزان کاری که می توان انجام داد، و به طور منطقی بیش از حد تخمین زدن زمان بندی برای توضیح ناشناخته ها و غیرمنتظره ها وجود دارد. هنگامی که خطوط زمانی شروع به لغزش می کنند، ارتباط کلیدی است و اطمینان از اینکه همه از مشکلات پیش از موعد آگاه هستند، به رسیدگی و جلوگیری از از دست دادن ضرب الاجل ها کمک می کند.

یک برنامه نویس خوب انتظارات معقولی دارد، آشکارا در مورد موانع غیرمنتظره ارتباط برقرار می کند و اعتماد تیم خود و سایر ذینفعان را حفظ می کند.

بهترین روش های توسعه وب را دنبال کنید

هنگامی که کد کار می کند (و به درستی کار می کند)، باید به بهترین شکل ممکن نوشته شود. هر رویکردی که توسعه‌دهنده در نوشتن کد اتخاذ کرده است، باید با راه‌حل‌های جامعه توسعه‌دهنده بزرگ‌تر سنجیده شود. یک رویکرد منحصر به فرد و جدید ممکن است راه حلی نوآورانه باشد – یا ممکن است فاقد ملاحظاتی باشد که سایر توسعه دهندگان در طول سال ها کشف کرده اند.

نوشتن نرم افزار یک فرآیند پیچیده با سابقه ای غنی از ذهن بسیاری است که در مورد بهترین راه برای حل مشکلات رایج فکر می کنند. نتیجه، بهترین شیوه های متعدد است.

پیروی از این بهترین شیوه ها باعث صرفه جویی در زمان می شود زیرا مشکلات نیازی به حل و فصل ندارند (در عوض، راه حل های موجود فقط باید به طور مناسب اعمال شوند). این به توسعه دهندگان این امکان را می دهد تا “بر روی شانه های غول ها” بسازند. علاوه بر این، از آنجایی که توسعه دهندگان مختلف در طول زمان مشارکت می کنند، یک درک مشترک وجود دارد که هر توسعه دهنده جدیدی در یک پروژه به راحتی می تواند آن را درک کند.

دو سطح از بهترین شیوه ها وجود دارد: در سطح صنعت و در سطح شرکت. رویه‌های شرکت عموماً زیرمجموعه‌ای از رویه‌های کل صنعت هستند، اما برای ویژگی‌های حوزه نرم‌افزاری شرکت و ترجیحات توسعه‌دهندگان تطبیق داده شده‌اند.

یک برنامه نویس خوب بهترین شیوه های شرکت خود را می آموزد و بهترین شیوه های صنعت را برای صرفه جویی در زمان و بهبود کیفیت کلی کد به کار می گیرد.

کدی بنویسید که به راحتی نگهداری و بهبود یابد

کد کامپایل می شود، اجرا می شود و از نظر صحت تست شده است. همه چیز خوب به نظر می رسد، اما … تغییر کد در آینده چقدر آسان است؟ اگر یک ویژگی جدید نیاز به اضافه شدن داشته باشد چه اتفاقی می افتد؟

مهندس و نویسنده مارتین فاولر می گوید: «هر احمقی می تواند کدی بنویسد که یک کامپیوتر بتواند آن را بفهمد. برنامه نویسان خوب کدی را می نویسند که انسان بتواند آن را درک کند.

در حالی که یک کامپیوتر می تواند هر کد معتبری را اجرا کند، در نهایت کد توسط انسان ها نگهداری می شود. در برخی مواقع، یک توسعه‌دهنده مجبور است کدهایی را که ممکن است توسط توسعه‌دهنده دیگری (که ممکن است دیگر بخشی از تیم یا شرکت آنها نباشد) بخواند، بفهمد و تغییر دهد.

توسعه نرم افزار یک تلاش اجتماعی است که بسیاری از افراد در آن کار می کنند و بر پایه کد تکیه می کنند. سؤالاتی مانند «چه مقدار از کد مشخص است؟ چقدر نیاز به توضیح دارد؟ چقدر سریع می توان کد را اسکن و درک کرد؟ همه به یک برنامه نویس کمک می کند تا به خاطر داشته باشد که برای خود کد نمی نویسد.

یک توسعه دهنده خوب کدهایی با کیفیت بالا می نویسد که سایر توسعه دهندگان وب به راحتی می توانند آن را درک کرده و اصلاح کنند.

با تیم آنها همکاری کنید

در حالی که یک توسعه دهنده وب بیشتر وقت خود را صرف تعامل با رایانه می کند، واقعیت محیط کار آنها اجتماعی است. مهم است که به تیم احترام بگذاریم، نقش ها و مسئولیت ها را بشناسیم و انتظارات چه چیزی را داشته باشیم. پرسش‌های تصویری بزرگ تضمین می‌کنند که توسعه‌دهنده به درستی با شرکت و نقش خود هماهنگ است: «چشم‌انداز/ماموریت/ارزش‌های شرکت چیست؟ مجموعه محصولات ارائه شده توسط این شرکت چیست؟ مشتریان چه کسانی هستند؟ مشکلات به چه کسانی گزارش می شود؟»

دانستن این جزئیات به یک برنامه نویس اجازه می دهد تا در زمینه شرکت یا موقعیت خاص خود رشد کند. بنابراین، یک توسعه‌دهنده خوب، زمان لازم را برای درک بهترین شیوه‌ها و استانداردهای شرکت صرف می‌کند. آنها همچنین روند توسعه را به روشی بهبود می بخشند که باعث صرفه جویی در زمان و افزایش بهره وری شود. مهمتر از همه، آنها باید نگرش مثبتی داشته باشند که محیط کار را سازنده تر و حمایت کننده تر می کند.

یک برنامه نویس خوب تشخیص می دهد که حرفه و شهرت توسعه وب مسئولیت آنهاست. آن‌ها تلاش می‌کنند کار کردن با آنها لذت بخش باشد و همیشه راه‌هایی برای سبک‌تر و کارآمدتر کردن حجم کاری تیم خود پیدا می‌کنند.

یک توسعه دهنده وب خوب به طور مداوم در حال یادگیری است

فناوری همیشه در حال پیشرفت است، که بخشی از آن چیزی است که آن را بسیار هیجان انگیز می کند. در حالی که برخی از اصول و رویکردهای علوم کامپیوتر برای دهه ها باقی مانده اند، حوزه های توسعه نرم افزار دائما در حال تغییر هستند. برخی از حوزه‌های نرم‌افزاری پایدارتر هستند، برخی دیگر نوسانات بیشتری دارند. نرم‌افزارهای قدیمی با فناوری‌های قدیمی‌تری تثبیت شده‌اند که نیاز به نگهداری بیشتر با نوآوری‌های کمی دارند، در حالی که دامنه‌های نوظهور ممکن است هر چند سال یک بار به بازنویسی مکرر نیاز داشته باشند، زیرا همه چیز تغییر می‌کند.

به عبارت دیگر، از متخصصان توسعه وب انتظار می رود که دائماً به دنبال ارتقاء مهارت باشند و در رأس روندهای در حال تغییر باقی بمانند.

اگر مورد استقبال قرار گیرد، لزوماً مشکلی نیست. دانش در حوزه هایی مانند علم داده، طراحی UX، مدیریت محصول، بازاریابی دیجیتال و SEO، می تواند درک کلی یک برنامه نویس از فناوری را تقویت کند و به آنها کمک کند تا با همکاران و مشتریان در بخش ها و صنایع ارتباط برقرار کنند و با آنها کار کنند.

بنابراین، توسعه دهندگان وب موفق، یادگیرندگان مادام العمری هستند که همیشه به دنبال گسترش دانش و مهارت های خود، سال به سال هستند.

Lorem ipsum dolor sit amet, consetetur sadipscing elitr, sed diam nonumy eirmod tempor invidunt. ut labore et dolore magna aliquyam erat, sed diam voluptua. At vero eos et accusam. et justo duo dolores et ea rebum. Stet clita kasd gubergren, no sea takimata sanctus est Lorem ipsum dolor sit amet. Lorem ipsum dolor sit amet, consetetur sadipscing elitr, sed diam nonumy eirmod tempor invidunt ut labore et dolore magna aliquyam erat, sed diam voluptua. At vero eos et accusam et justo duo dolores et ea rebum. Stet clita kasd gubergren, no sea takimata sanctus est Lorem ipsum dolor sit amet.

Lorem ipsum dolor sit amet, consetetur sadipscing elitr, sed diam nonumy eirmod tempor invidunt ut labore et dolore magna aliquyam erat, sed diam voluptua. At vero eos et accusam et justo duo dolores et ea rebum. Stet clita kasd gubergren, no sea takimata sanctus est Lorem ipsum dolor sit amet. Lorem ipsum dolor sit amet, consetetur sadipscing elitr, sed diam nonumy eirmod tempor invidunt ut labore.

Lorem ipsum dolor sit amet, consetetur sadipscing elitr, sed diam nonumy eirmod tempor invidunt ut labore et dolore magna aliquyam erat, sed diam voluptua. At vero eos et accusam et justo duo dolores et ea rebum. Stet clita kasd gubergren, no sea takimata sanctus est Lorem ipsum dolor sit amet. Lorem ipsum dolor sit amet, consetetur sadipscing elitr.

Four major services that we offer:

What we deliver in this event

Lorem ipsum dolor sit amet, consetetur sadipscing elitr, sed diam nonumy eirmod tempor invidunt. ut labore et dolore magna aliquyam erat, sed diam voluptua. At vero eos et accusam. et justo duo dolores et ea rebum. Stet clita kasd gubergren, no sea takimata sanctus est Lorem ipsum dolor sit amet. Lorem ipsum dolor sit amet, consetetur sadipscing elitr, sed diam nonumy eirmod tempor invidunt ut labore et dolore magna aliquyam erat, sed diam voluptua. At vero eos et accusam et justo duo dolores et ea rebum.

Some of the photos

Lorem ipsum dolor sit amet, consetetur sadipscing elitr, sed diam nonumy eirmod tempor invidunt ut labore et dolore magna aliquyam erat, sed diam voluptua. At vero eos et accusam et justo duo dolores et ea rebum. Stet clita kasd gubergren, no sea takimata sanctus est Lorem ipsum dolor sit amet. Lorem ipsum dolor sit amet, consetetur sadipscing elitr.

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دلیل بازگشت وجه

X