نقشه راه یادگیری پایتون

حال سوال اینجاست که از کجا شروع کنیم؟

برای یادگیر ی زبان پایتون چقدر زمان لازم است؟

چرا پایتون را انتخاب کنم؟

 چه موضوعاتی را باید بیاموزیم؟ کدام کتابخانه ها و فریمورکهای پایتون را یاد بگیریم ؟

زبان برنامه نویسی پایتون

زبان برنامه نویسی پایتون، سریع الرشدترین و محبوبترین زبان برنامه نویسی جهان نه تنها در میان مهندسان نرم افزار بلکه در میان ریاضی دانان، تحلیلگران داده، دانشمندان، حسابداران، مهندسان شبکه و حتی کودکان است افراد از رشته های مختلف، از پایتون برای انجام کارهای مختلف مانند تحلیل و مصورسازی داده، هوش مصنوعی و یادگیری ماشین، اتوماسیون و غیره استفاده می کنند.

یادگیری یک زبان برنامه نویسی جدید، در صورت نداشتن نقشه ی راه مناسب می تواند دشوار باشد.

هدف شما می تواند مسیر متفاوتی را برایتان تعیین کند. بیشتر مبتدیان یک اشتباه معمول انجام می دهند که یادگیر ی یک زبان را فقط به خاطر یادگیر ی آن بدون داشتن هدف شروع می کنند. به خاطر داشته باشید که یادگیر ی یک زبان یک موضوع است و استفاده از آن برای ساخت برنامه های واقعی موضوعی کاملا متفاوت!

نگران نباشید، چراکه جای درستی آمده اید! ما در این مقاله کوتاه قصد داریم نقشه ی راه کامل یادگیری پایتون را به شما نشان دهیم.برای یادگیر ی زبان پایتون چقدر زمان لازم است؟

از این زبان برای ساخت برنامه های وب، برنامه های موبایل و برنامه های دسکتاپ و همچنین تست نرم افزار و حتی هک کردن استفاده کنید.
از پایتون متخصصان سایر علوم نیز برای خودکارسازی تسکهای روزمره و سهولت زندگی نیز از این زبان استفاده می کنند.
یکی از دلایل اصلی محبوبیت پایتون ، چند منظوره بودن این زبان است. به این معنی که شما برای کاربردهای مختلف، نیازی به یادگیری چندین زبان مختلف ندارید و تنها با یادگیری پایتون می توانید
شما می توانید با زبان پایتون اسکریپتهایی بنویسید که کارهای تکراری و خسته کننده مانند کپی کردن و تغییر نام تعداد زیادی از فایلها و فولدرها و سپس بارگذاری آنها روی یک سرور را به صورت خودکار انجام دهد.
ت

فریمورکهای پایتون برای توسعه ی وب

تحلیل دادهها با پایتون

بینایی کامپیوتر

ت

یادگیر ی ماشین با پایتون 

پایتون در هک و تست نفوذ

خدمات

چگونه پایتون را یاد بگیریم؟

مستندات و فیلمها ی زیادی برای یادگیری پایتون به صورت آنلاین در دسترس است، بنابرا ین ممکن است افراد مبتدی پیدا کردن نقطه ی شروع یادگیری سردرگم شوند. شما باید بدانید که یک کتاب یا دوره ی ویدئو یی برای آموزش همه چیز در پایتون کافی نیست.

مطالعه ی مستندات پایتون

در ابتدا به عنوان یک مبتدی شما با مفاهیم بسیار ی روبهرو خواهید شد ، اما توصیهی ما به شما این است که صبر ، تحمل، پایبندی و روحیهی جستجوگری خود را حفظ کنید. در زیر منابع ی آورده شده است که ما برای شروع یادگیر ی پای تون توصیه می کنیم. اولین منبع پیشنهادی ما به شما، مطالعه ی مستندات پایتون در وب سایت اصلی این زبان است. این مستندات به زبان انگلیسی نوشته شده اند و مرجع اصلی تمامی آموزشهای پایتون هستند

دوره های آنلاین

اگر مبتدی هستید و خواندن مستندات برای شما خسته کننده است، یک دوره ی آنلاین پایتون را انتخاب کنید. استفاده از دوره های آنلاین مزایای زیادی دارد. شما می توانید تجربیات یک استاد را در مدت زمان کوتاهتری بیاموزید و در این حین سواالت خود را مطرح کرده و به جواب برسید. برخی از افراد نیز ترجیح می دهند یادگیری را از روی یک کتاب پیش ببرند. اگر این روش را انتخاب می کنید، سعی کنید در کنار مطالعات خود، به صورت عملی کدنویسی کنید تا کاربرد مطالب آموخته شده را بهتر درک کنید. هر منبعی را که ترجیح می دهید ، یک مهلت تعیین شده برای پایان آن تعیین کنید. اگر مبتدی باشید و هر روز ۲ تا ۳ ساعت را برای یادگیر ی اختصاص دهید، می توانید یک دوره ی مبتدی تا پیشرفته را طی ۱۰ تا ۱۱ هفته به پایان برسانید.

کاوش در زبان پایتون

حال بیایید به مرحله ی بعدی برویم و موضوعات مهم در پایتون را بررسی کنیم. به خاطر داشته باشید که چیزهای زیادی برای یادگیر ی وجود دارد، بنابراین پس از اتمام یک دوره یا منبع ، به تنهایی شروع به کاوش در زبان پایتون کنید.

فریم ورک پایتون

موضوعات مهم در پایتون

نصب پایتون

ابتدا با نصب پایتون در سیستم خود شروع کنید. می توانید آخرین نسخه را از سایت رسمی دانلود کنید. پس از نصب پایتون، می توانید از یک IDE مانند Pycharm و VScode برای نوشتن و اجرای کد استفاده کنید.

اکنون می خواهیم برخی از مباحث را برای شروع یادگیری پایتون لیست کنیم. اگر با برنامه نویسی هیچ گونه آشنایی قبلی ندارید، مدت زمان  یادگیر ی پایتون تقریبا با ۱ تا ۵.۱ هفته طول خواهد کشید تا همه ی موارد اساسی را بیاموزید ، همچنین اگر با زبان هایی همچون ++C از پیش آشنایی داشته باشید، یادگیری این مباحث تنها چند ساعت طول خواهد کشید. البته این موضوع به سرعت روند یادگیر ی شما نیز بستگی دارد.

• shell Python ،مبانی ریاضی
• ساختارهای کنترلی
• دریافت ورودی از کاربر، رشته ها 

مفهوم casting Type
• حلقهسازی در پایتون: حلقههای For و While
• مدیریت استثنائات
• توابع، ماژولها و ایمپورت

 

تمرین-تمرین-تمرین

پس از تسلط بر مباحث که گفته شد و تمرین کافی در هر مبحث، زمان آن است که چیز ی از آموخته های خود بسازید..پایتون مجموعه ی خوب ی از ماژولها، پکیجها، کتابخانه ها وفریمورکها را دارد که می توانید برا ی برنامه های مختلف استفاده کنید.و یک پروژه بنویسید.

 

 

مفاهیم پایه

 برنامه نو یس ی شی گرا در پایتون
• لیستها و توابع لیست
• عبارات با قاعده
• درک لیست
• برش لیست
• قالب بندی رشته
• لامبدا
• لیست، دیکشنریها و تاپلها
• کار با پایگاهدادهها

یادگیری شی گرایی،ساختارهای داده و مباحث کاربردی

یادگیری این بخش کمی زمانبر خواهد بود خصوصا اگر در مورد مفاهیم برنامه نویسی شی گرا اطلاعاتی نداشته باشید. با کمک برخی از منابع که ما ذکر کردیم و تمرین ، شما می توانید این مفاهیم را درک کنید. این مفاهیم به طور گسترده در ساخت برنامههای پیچی ده مورد استفاده قرار می گیرند، بنابراین باید این مباحث را به خوبی درک کنید. مدت زمان  یادگیر ی ممکن است ۱ تا ۵.۱ هفته طول بکشد.

ساخت پروژه ی پایتون

همه ما تقریبا تکنولوژیهای لازم برای انجام پروژه با پایتون را بررسی کردیم و اکنون مرحلهی نهایی ساخت پروژه است. به یاد داشته باشید که بهترین راه برای آزمودن مهارت های برنامه نویسی شما ساخت یک پروژه ی پیچیده برای حل یک مساله واقعی است. ساخت یک پروژهی پیچیده برای مبتدیان کار ساده ای نیست،بنابراین ابتدا پروژهی خود را به فازهای کوچکتر فازبندی کنید و سپس به تدریج آن را توسعه دهید. یعنی اگر می خواهید یک پروژهی پیچیده بسازید با یک ماژول کوچک و ساده شروع کنید، سپس ویژگی های جدید را به آن اضافه کنید. شما پیشرفت خود را همراه با پیشرفت پروژه ی خود خواهید دید و خواهید فهمید که چگونه برنامه نویسان مسائل پیچیدهی دنیای واقعی را حل می کنند. پروژهها برای تقویت مهارت های شما بسیار مفید هستند. هنگام کار بر روی یک پروژه با ناامیدی، موانع متعدد، چالشها و مسائل فراوانی روبرو خواهید شد. اما وقتی روی این چالشها کار می کنید مهارت خود را ارتقا می دهید. حل این چالشها به شما تجربه ی کافی در حل مسئله با استفاده از پایتون را می دهد.داشتن یک پشتیبان در مسیر یادگیری هم یادگیری رو آسونترمیکند و هم در وقت با ارزش شما صرفه جویی میشه در دوره حرفه ای پایتونی شو 70 پروژه به همراه یکسال پشتیبانی خواهید داشت

دیدگاهتان را بنویسید