یک فریمورک وب پایتون سطح  بالا ست که معمولا استارتاپها و شرکتها از آن برای توسعه ی وب استفاده می کنند. ساختار جنگو MVT است که شباهت بسیاری به الگوی MVC دارد .

فریم ورک پایتون

با این فریمورک می توانید از پایگاه داده های رابطه ای مانند همچنین و Oracle و SQLite ،MySQL ،PostgreSQLپایگاهدادههای غیر رابطه ای مانند MQ Rabbit و Redisاستفاده کنید.
اگرکاملا مبتدی هستید و با اصطلاحات احراز هویت، مسیریابی URL ،API و مدلها آگاه ی ندارید، یادگیر ی جنگو برایتان دشوار خواهد بود. برای یادگیر ی زبان پایتون چقدر زمان لازم است؟ اما نگران نباشید با مطالعه ی منابع مختلف، به آرامی و به تدریج همه چیز را خواهید فهمید. یادگیر ی جنگو ممکن است ۵.۲ تا ۴ هفته طول بکشد. در دوره حرفه ای پایتونی شو قدم به قدم بدون پیشنیاز میتوانید در جنگو مسلط شوید

فالسک چیست؟

فالسک یکی از ساده ترین  میکروفریمورکهای پایتون است. اگر می خواهید یک برنامه ی وب ساده و سبک بسازید، می توانید از فالسک در آن استفاده کنید. البته فالسک به اندازه ی جنگو قدرتمند و گسترده نیست اما ویژگی ها یی مانند پشتیبانی از تست واحد و ساخت API REST را ارائه می دهد. یادگیری فالسک ۲ تا ۳ هفته طول خواهد کشید.

دلیل بازگشت وجه

X